• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Протезування зубів на імплантах

  • Автор: oblstomat

 

 

206065

Протезування зубів на імплантах

     Протезування зубів на імплантах – одна з найефективніших технологій відновлення цілісності зубних рядів. На відміну від поширеної альтернативи імплантації – мостоподібного протезування та бюгельних протезів, встановлення зубних протезів з опорою на імпланти не вимагає обточування сусідніх зубів, а також є повноцінно відновлює функцію та естетику зубного ряду.

     Особливості протезування на імплантах

     Чимало пацієнтів запитують: традиційне протезування чи імплантація? Грамотний фахівець відповість на нього однозначно – імплантація зубів. Даний вид протезування є найпоширенішою і при цьому найефективнішою методикою в сучасній стоматології. З його допомогою стало можливим повноцінне заміщення втрачених зубів та заповнення їх функцій, а саме: участі в говорінні, жуванні, формування кістки щелепи та перешкоди її атрофії

     Незнімне протезування на імплантах

     Основними видами незнімних зубних протезів, що встановлюються з опорою на імплантат, є коронки та мостоподібні протези.

     Коронки з опорою на імпланти

     Установка коронки з опорою на штучний корінь з титану - найбільш оптимальний спосіб відновлення відсутніх зубів, що окремо стоять один від одного. Подібний вид протезування передбачає такі етапи: вживлення титанового стрижня, встановлення абатменту та надягання на нього коронки. При використанні цієї методики кожен штучний зуб є максимально анатомічно вірною копією сьогодення та виконує всі його функції. У випадках, коли потрібне відновлення декількох зубів, що йдуть поспіль, як правило, фахівці віддають перевагу мостоподібним конструкціям.

     Зубні мости на імплантах

     Даний вид протезування застосовується тоді, коли в зубному ряду відсутні кілька зубів поспіль, але встановити імплантат замість кожного з них не можна через брак місця на щелепі, ризик порушення нормального кровообігу або обмежені фінансові можливості пацієнта. Подібні незнімні конструкції перевершують по ефективності звичайні мостоподібні протези, тому що не вимагають обточування сусідніх зубів, а завдяки титановим корінням максимально надійно та міцно кріпляться у щелепі.

     Знімне протезування на імплантах

     Методика застосовується в основному в тих випадках, коли спостерігається повна адентія, тобто відсутність усіх зубів у верхньому, нижньому, або тому й іншому ряду. Справа в тому, що в подібних випадках для незнімного протезування знадобилося б використання великої кількості імплантів, що не завжди можливе у зв'язку зі станом здоров'я порожнини рота або обмеженим бюджетом. У подібних випадках може йтися про встановлення знімного зубного протеза з кріпленням на 4 імплантати (по 2 на верхній та нижній щелепі). Також у подібних ситуаціях може мати місце протезування на міні-імплантах, що дає можливість відносно надійно зафіксувати протез. Способи кріплення знімного протеза бувають двох видів.

     Кнопкові зубні протези

     При даному способі кріплення зубних протезів верхня видима частина кожного титанового стрижня є половинкою прихованого замку, друга половинка якого встановлюється на нижню частину підковоподібного протеза. Тобто кінцевий етап - установка знімного зубного протеза на імпланти - є надяганням його на щелепу і защіпки прихованих замочків, як кнопок на одязі. Тому цей спосіб отримав назву кнопкового.

     Балочні конструкції

     Для кращої фіксації подібних зубних протезів на встановлених титанових стрижнях найчастіше застосовуються балкові конструкції. Даний спосіб кріплення протеза відрізняється установкою між імплантатами металевих балок, які скріплюють їх між собою і одночасно з цим надійно фіксуються в знімному зубному протезі, що одягається на штучне коріння, для цього в ньому робляться спеціальні поглиблення, що формою повторюють сполучні балки.

     Знімні протези, що встановлюються на імпланти, вимагають заміни в середньому раз на 5 - 10 років, тоді як незнімні конструкції витримують великі навантаження, надійніше фіксуються в кістки щелепи і служать при правильному догляді та дотриманні всіх вимог до експлуатації протягом усього життя пацієнта.

     Знімні зубні протези на імплантах.

     Умовно знімне протезування з опорою на штучне коріння з титану застосовується при повній адентії та відрізняються від знімних способом кріплення протеза. Ортопедичні конструкції фіксуються на титанових коренях за допомогою гвинтів, а не за принципом прихованих замків. По суті, подібний тип зубних протезів з опорою на імплантати ближчий до незнімного, але при необхідності може бути знятий лікарем.

     Етапи протезування на імплантах

     Протезування методом імплантації передбачає такі етапи:

- видалення зубів, що не піддаються відновленню (при необхідності);

- рентген-знімок місця передбачуваної імплантації або панорамний рентген-знімок (ортопантомограма), необхідний лікарю-імплантологу для того, щоб оцінити характеристики кістки щелепи на її придатність до імплантації;

- відновлення кісткової тканини за допомогою кісткової пластики або синус-ліфтінга (за потреби);

- установка в кістку щелепи у місці відсутнього зуба (або зубів) штучного кореня (коріння);

- негайне навантаження імплантатів тимчасовими коронками із стоматологічної пластмаси (при можливості);

- період остеоінтеграції, або приживлення титанового коріння;

- зняття тимчасових коронок та встановлення постійних керамічних або металокерамічних конструкцій.

     Таким чином, враховуючи попередній огляд та складання плану лікування, протезування на імплантах проходить у кілька етапів і може займати від двох днів з перервою на первинне приживлення до декількох днів з різною довжини проміжками.

шаблоны joomla

Новини


relief-265516 1920

relief-265516 1920